Väärtustades Ennast kogemusnõustamine

Abiküsimine ei ole nõrkuse vaid tugevuse märk!

Miks abiküsimine ei ole nõrkuse vaid tugevuse märk?

On väga levinud eksiarvamus, et abi küsimine on nõrkuse märk. Abiküsimine on inimeste jaoks üks raskemaid asju. Kuid tunnistamine, et vajate abi, on tegelikult tugevuse märk, mis näitab üles julgust ja valmisolekut oma haavatavust tunnistada.
Abi küsimine ei tähenda, et olete kellestki sõltuv. Selle asemel näitab see valmisolekut kasvada ja õppida, kui saate teadmisi neilt, kes teavad sellest rohkem kui teie.
Te ei saa kõike teada ja kindlasti olete mõnes valdkonnas tugevam kui teised. Mitte tunnistada, kui vajate veidi toetust, on tõeline nõrkuse märk, sest sellega te ei anna endale kasvamiseks parimat võimalust.
Abiküsimine võimaldab teil oma elu paremaks muuta. Kui tunnete end paremini ja õnnelikumana, siis saate elus paremini hakkama. See muudab teid tugevamaks ja võimaldab teil kogeda rohkem optimismi ja põnevust.

Abiküsimine parandab teie vaimset tervist

Abiküsimine võimaldab teil õppida uusi asju. Teistega seotuse tundmine ja uute asjade õppimine parandavad teie vaimset tervist. Tunnete end paremini, teades, et teil on inimene, kes teid toetab. See võimaldab teil enda jaoks aega leida, et oma vajaduste eest hoolitseda ja tegelda asjadega, mis teile meeldivad.

Abiküsimine tugevdab sidemeid

Kui küsite abi, julgustab see looma uusi sidemeid inimesega, kes teid aitavad. See suunab teid usaldama teisi, võimaldades neil ka teid usaldada. Toevajaduse väljendamine julgustab pidevat koostööd või mentorlust, mis võimaldab teil kasvada ja areneda.

Abiküsimine võimaldab teil oma prioriteedid ümber hinnata

Olete kogemas aega, mil peate oma prioriteedid elus ümber hindama, mis ei ole alati lihtne. Ümberhindamine annab aga võimaluse keskenduda sellele, mis on sinu jaoks elus kõige olulisem.

Abiküsimine parandab vastupidavust

Abiküsides tunnete end hästi, sest teie elus on toetavad inimesed, mis muudavad teie enesetunde veelgi paremaks. Kui tunnete end hästi, kogete lootust ja optimismi siis need aitavad teil muutuda vastupidavamaks.

Abiküsimine muudab teie mõtteviisi

Abiküsimine võimaldab teil muuta oma mõtteviisi ja loobuda eeldamast, et peate kõike ise teadma ja tegema. Oled väärt teistelt abi saamist ja fakti tunnistamine aitab sul oma elus aega leida. See annab teile aega ja võimaluse teha asju, mis annavad teile võimaluse kasvada. Te ei pea kõike enda peale panema ja tuge taotledes mõistate, et te pole üksi.

Abiküsimine vähendab edasilükkamist

Abiküsimine võib julgustada lõpetamaks venima jäänud olukordi. Lahenduste otsimine tundub ka paremini hallatav, kui teil on keegi, kes teie kõrval on toeks või õpetab teile midagi uut.
Kui hakkate abi küsima, muutub teie mõtteviis ja saate oma elu prioriteete ümber seada. Leiate oma eluülesannetele tähenduse ja kogete paremaid tulemusi, luues samal ajal sidet ümbritsevate inimestega.
Kuigi abi küsimine ei ole alati lihtne, saate selles paremini hakkama, mida sagedamini seda teete. Näete kiiresti ümbritsevate inimeste toe saamise eeliseid ja teie elu paraneb.